A HUMAC sztori

Az állatorvosom azt mondta, nincs más megoldás, csak élethosszig tartó gyógyszerezés… De aztán találtam egy természetes alternatívát, ami 3 hét alatt visszaadta a kutyám vakarózásmentes önmagát

Nem kellett választanom a "működik, de tönkreteszi" És a "természetes, de nem elég erős" között.

Olvasási idő: 15 perc

Szerző: HUMAC Csapat

Sztori: Damsits Tímea

Szerető Gazdi

Nem gondoltam volna, hogy egy seb, ami soha nem gyógyul be, tönkre tud tenni két életet.

 

Ma reggel is megnéztem a kutyám mancsát – ugyanaz a seb, amit már hetekkel ezelőtt láttam először, és ami azóta sem gyógyult be, mert Bogyó újra és újra nyalogatja és rágja. 

 

Miközben a kávét főztem, ő megint csak nyalogatta magát, és én csak néztem tehetetlenül.

 

Reggel felkelek, és az első dolgom, hogy megnézem a mancsát – vajon ma mennyire lesz rossz. 

 

Napközben, amikor dolgoznom kellene, azon kapom magam, hogy görgetgetem a Facebook-csoportokat, hátha valaki írt valami új megoldást ami bevált nekik. 

 

Este, amikor hazaérek, már tudom, hogy nem fogok aludni, mert éjjel megint vakarózni fog, és reggel megint ugyanott leszünk – nyílt, fényes, nedves seb, ami lüktetve fáj neki. 

 

Olyan, mintha az életem egy beakadt lemez lenne, ahol minden nap ugyanaz a jelenet ismétlődik újra és újra – a seb majdnem begyógyul, aztán a kutya szétvakarja, és visszatérünk a nullára.

 

Néha olyan rosszul van, hogy még sétálni sem tudunk menni nyugodtan, mert útközben leül, és elkezdi nyalogatni a mancsát…

 

Ami szívszorító, mert tudom, hogy a séta szórakozás kéne, hogy legyen neki, nem szenvedés. 

Másfél éve tart ez már.

Mániákus kutyafigyelővé váltam…

A legrosszabb az egész dologban az, hogy tehetetlen vagyok

 

Ott van mellettem, néz rám, és én tudom, hogy számít rám – de én nem tudom, mit csináljak.

 

A munkahelyemen már megszokták, hogy néha kicsit szórakozott vagyok, mert az este megint nem tudtam aludni. 

Egy kollégám nemrég megkérdezte, hogy "minden rendben van-e otthon" – és én hogy mondjam el, hogy a kutyám miatt vagyok szét

 

Amikor délután hazamegyek ebédelni, és látom, hogy megint véres, piros a bőre, mert megint feltépte azt az átkozott sebet…

 

…akkor az egész délutánom odavész, mert nem tudok másra gondolni.

 

Otthon a párom már nem kérdezi, hogy "jobb lett-e". 

 

Tudom, hogy kezd belefáradni – nemcsak a pénz miatt (bár az is rohadt sok már), hanem mert látja, hogy én teljesen ki vagyok emiatt. 

 

Vasárnap délutánonként, amikor mások kikapcsolódnak, én azon agyalok, hogy vajon melyik Facebook-csoportban olvastam arról az új krémről…

 

És látom a párom szemében, hogy gondolja: "Megint ez a téma." 

 

De nem tudok nem foglalkozni vele. Sajnálom…

 

Olyan érzés, mintha egy kátyúban ragadtam volna, és bármennyire próbálok kimászni belőle, mindig visszacsúszok ugyanoda.

Title

Kipróbáltam már mindent, amit csak el tudsz képzelni – De semmi sem működött tartósan

Olyan kétségbeesett voltam, hogy mindent kipróbáltam – mindent, ami ígéretet tett arra, hogy segíteni fog. 

 

Akár természetes volt, akár nem, akár drága volt, akár nem – már mindegy volt.

 

Az A betűs tablettát az állatorvos írta fel először. Két hétig működött – tényleg, Bogyó abbahagyta a vakarózást. 

De hallottam hogy hányás, hasmenés, levertség lehet a mellékhatása ami nem hagyott nyugodni. 

 

Éjszakánként bámultam a plafont azon gondolkodva, hogy most akkor mérgezem a kutyámat, miközben a tüneteit kezelem?

 

A hidrolizált tápot is kipróbáltam – Viszlát 30.000 forint… 

 

Három hétig azt hittem, megoldódott. Aztán ugyanott voltunk, ahol előtte. És a kutya is utálta – alig ette meg.

A szteroid injekciót az állatorvos adta be, amikor már kétségbeesetten mentünk vissza hozzá.

 

Ez segített egy ideig, de közben tudtam, hogy a szteroid hosszú távon milyen károkat okozhat – a vesékben, a májban.

 

De volt más választásom? Akkor még nem…

 

A különböző sprayeket és krémeket már nem is tudom megszámolni, hányat próbáltam. 

Voltak drágák, voltak olcsóbbak, voltak "természetesek" is. 

 

De mind ugyanaz volt: felkentem, talán egy-két napig enyhült valamennyit, aztán újra vakarózott. 

Vagy ha olyat vettem, akkor őrködni kellett felette, nehogy lenyalja a krémet…

 

Probiotikumot is adtam neki – azt olvastam egy Facebook-csoportban, hogy "a bél az, ahol minden kezdődik". 

Vettem egy drága készítményt. 

 

Nagyon kicsit lett jobb… De olyan érzésem volt, mintha kárba menne és nem fejtené ki a hatását igazán… 

Aztán megint visszatért a vakarózás, és én meg ott álltam, hogy most akkor mi van?

 

A tápváltogatást már fel sem tudom sorolni – gabonamentesre váltottam, aztán hipoallergénre, aztán pulykára. Mindegyiknél azt hittem, hogy "most ez lesz az", és mindegyik után ugyanott voltunk.

 

Féltem, hogy így fog élni egész életében – hogy minden reggel fel fogok kelni, és megint ott lesz a fényes seb.

Féltem, hogy egyre rosszabb lesz – És egy nap fertőzés lesz belőle, amit már nem tudunk megállítani

Mi van, ha ez a seb egyszer elfertőződik? – gondoltam. 

 

Mi van, ha erősebb gyógyszerekre lesz szükség, és megint rettegni fogok a mellékhatásoktól?

 

Az állatorvos is mondta, hogy a nyílt sebek könnyen fertőződnek, és akkor lehet, hogy kórházi kezelésre lesz szükség – és én rettegtem ettől a gondolattól. 

 

Mint ahogy az állatkórházi számláktól…

 

Abbahagytam a hosszabb sétákat, mert Bogyó útközben leült, és elkezdte vakarni magát, és az emberek kérdezősködtek, hogy mi a baja.

 

Félte, hogy rossz gazdinak gondolnak az ismerőseim.

 

A párommal is egyre kevesebbet beszéltünk másról, csak erről – este hazaért, és én elkezdtem neki mesélni, hogy aznap megint milyen rossz volt a vakarózás, és láttam a szemén, hogy belefáradt. 

 

Az egész életem arról szólt, hogy aggódom, próbálkozom, kudarcot vallok és megint elölről kezdem.

Tudtam, hogy nem mehet így tovább – Muszáj volt találnom valami megoldást

Nem bírtam tovább nézni, ahogy Bogyó szenved, és én meg tehetetlenül állok mellette. 

Ott volt bennem az az érzés, hogy "muszáj lennie valaminek ami működik.”

 

Egyik este, amikor megint a Facebook-csoportokat böngésztem, megláttam egy hirdetést egy "természetes jutalomfalatról", amit a “bél kertészének” hívtak. 

 

Megnéztem, mit takar ez az idétlen név…

Kíváncsi voltam – miért beszélnek a bélről, amikor a kutya a bőrét vakarja?

Elolvastam az egész weboldalt. 

 

Kiderült, hogy ez a jutalomfalat huminsavat tartalmaz – egy természetes anyagot, ami segít megkötni a méreganyagokat a bélben. 

 

És itt kezdtem érteni: az állatorvosok és kutatások által alátámasztott írás szerint a legtöbb allergia és bőrprobléma nem a bőrön kezdődik, hanem a bélben. 

 

Ha a bél tele van toxinokkal, gyulladt, vagy sérült a bélfal, akkor az immunrendszer "túlreagál" mindenre – és ez jelenik meg vakarózásként, viszketésként. 

 

A huminsav ezeket a toxinokat segít kivinni a bélből, helyreállítja a bélfalat, és támogatja az egészséges bélflórát. 

Aztán ott voltak a probiotikumok is benne – valamilyen speckó spóraképző baktériumok, amik túlélik a gyomorsavat és valóban megtelepednek. 

 

Plusz valami kvercetin nevű természetes antihisztamin, ami természetesen csökkentheti a vakarózást. 

Olvastam, hogy ez nem egy gyors megoldás – hanem egy folyamat:

Először megtisztítja a belet, 

aztán építi fel az egészséges bélflórát, 

és csak ezután csökkennek a tünetek. 2–3 hét kellett a legtöbb gazdinak.

Őszintén? Szkeptikus voltam. 

 

Túl szépnek és egyszerűnek tűnt ahhoz, hogy igaz legyen.

Tisztítsd meg a belet,

Foltozd be a bélfalat

Tápláld jó bacikkal

Élvezd a kevesebb vakarózást. 

Végül is, hányszor olvastam már ilyen "csodamegoldásokat", amik aztán semmit sem jelentettek.

De aztán láttam a véleményeket – rengeteg gazdi írta le, hogy pontosan ugyanott voltak, ahol én vagyok most, és hogy nekik bevált. 

 

Láttam a fotókat – előtte-utána képeket kutyákról, akiknek visszanőtt a szőre, begyógyult a mancsa. 

És ott volt a pénzvisszafizetési garancia is – ha nem működik, visszakapom a pénzem.

 

Mit veszíthetek? – gondoltam. 

Rendeltem egyet. 

Pár nap múlva meg is érkezett, és elkezdtem adni Bogyónak reggel, éhgyomorra.

Az első reggel kicsit ideges voltam – vajon megeszi-e? 

 

De nyáladzva ugrott nekem, amint megérezte a bárány illatot. (bárány ízesítésű)

 

Puha volt, jó szagú. 

 

Néztem, ahogy habzsolja, és az járt a fejemben: 

 

"Na, most vagy működik, vagy megint egy újabb marketingfogás, ami kudarcba fullad."

Ez volt az egyik legjobb döntésem – És ma, hónapokkal később, teljesen más ember vagyok

Másfél év szenvedés végre véget ért.

 

Két hét után – pontosan 14 nap után – vettem észre, hogy Bogyó már nem nyalja annyit a mancsát. 

 

A seb, ami hónapok óta nem gyógyult be, mert folyton szétnyalogatta, elkezdett begyógyulni.

 

Három hét után már aludtam éjszaka – nem kellett félálomban figyelnem, hogy vakarózik-e. 

 

És 2 hónap után láttam, hogy elkezdett bolyhosodni a szőre azokon a helyeken, ahol érme nagyságú foltokban hiányzott neki.

Minden reggel ugyanaz az egyszerű rutin: egy puha jutalomfalat, éhgyomorra. 

Ennyi. 

 

Nem bonyolult az adagolás, nem kell erőszakkal lenyomni a torkán semmilyen tablettát, nem kellett semmit az ételébe csempészni. 

 

Egyszerűen megette, élvezte és működött.

 

A munkahelyemen az egyik kollégám nemrég megkérdezte, hogy "miért vagyok mostanában ilyen feldobódott". 

Nem tudtam, mit mondjak – hát azért, mert végre alszom? 

 

Mert nem aggódom egész nap? 

 

A párommal megint beszélgetünk másról is, nem csak Bogyóról. 

 

Hétvégén elmentünk a kutyafuttatóba – először hónapok óta –, és nem szégyelltem magam. 

 

Bogyó ott rohangált a többi kutyával, egészséges szőrrel, és én meg csak álltam, néztem, és majdnem elsírtam magam, mert olyan régenláttam így.

 

Bárki, akinek a kutyája vakarózik, és már kipróbált mindent – ezt ki kell próbálnia.

Annyira hálás vagyok, hogy megtaláltam – És mindenkinek ajánlom, aki ugyanezen megy keresztül

A Humac Allergia & Vakarózás jutifalatja nélkül még mindig ott lennék, ahol másfél éve voltam – fejemet a falba verném miközben próbálkozok krémmel, sprayekkel, “csodaszerekkel” reménykedve, hogy "ez most fog működni", aztán csalódva, amikor megint visszatér minden. 

 

Mint egy kutya, aki a saját farkát kergeti.

 

Ehelyett végre újra élvezem az életet Bogyóval.

 

Most minden nap lemegyünk a kutyafuttatóba – egyszerűen csak úgy, hogy felöltözöm, pórázt veszek, és megyünk. 

Nem gondolkodom azon, hogy "muszáj menni, mert kell a mozgás de ez megint egy szenvedés lesz", vagy hogy "vajon mit fognak gondolni az emberek". 

 

Csak megyünk, mert élvezzük mindketten. 

 

Ennyi.  

 

Ha a kutyád vakarózik, és már mindent kipróbáltál, de semmi sem működött tartósan – nagyon ajánlom, hogy próbáld ki. 

 

Add meg magadnak és a kutyádnak ezt az esélyt.

👉 Kipróbálom a HUMAC Allergia és Vakarózás jutalomfalatot

Hogyan működik a HUMAC Allergia & Vakarózás Jutalomfalat?

A kutya bélrendszere olyan, mint egy kert. 

 

Ha a talaj mérgezett, savanyú és kimerült, hiába ültetsz bele bármit – nem fog megeredni. 

 

A legtöbb gazdi erre nem gondol: probiotikumot adnak, minőségi tápot vesznek – de a "talaj" maga soha nem lett megtisztítva. 

 

Ezért nem fog a jó baktérium "meggyökeresedni", és a tünetek – a vakarózás, a hasmenés, a puffadás – újra és újra visszatérnek. 

 

Hiába próbálsz probiotikumot adni, ha a bél tele van méreganyagokkal és gyulladásos.

 

A HUMAC Allergia és Vakarózás jutalomfalat nem azzal kezdi, hogy baktériumokat tölt a bélbe. 

 

Először megtisztítja és előkészíti a "talajt". 

 

A huminsav segít megkötni a méreganyagokat – toxinokat, nehézfémeket – és segít kivezetni őket a szervezetből. 

Eközben az L-glutamin és a kvercetin támogatják a szoros illeszkedésért felelős fehérjéket a sérült bélfalban. 

 

Plusz a kvercetin egy természetes antihisztamin, ami közvetlenül csökkentheti a vakarózást.

Csak ezután érkeznek a probiotikumok, amelyek valóban meg tudnak tapadni és szaporodni – mert most már egy tiszta, egészséges környezetbe kerülnek.

 

Ez az egész folyamat körülbelül 2-3 héttől 1-2 hónapig terjedő időben észlelhető a legtöbb gazdinak. 

 

Különösen hatékony azoknak a kutyáknak, akik állandóan vakaróznak, nyalogatják a mancsaikat, foltos a szőrük, vagy visszatérő emésztési problémáik vannak – és akiknél semmi más nem működött tartósan.

Figyelmeztetés: Alacsony a készlet, és bármikor elfogyhat

Amikor rendeltem, még bőven volt raktáron.  De azóta rengeteg gazdival beszéltem, 

akik szintén rendeltek. 

 Ez egy teljesen új termék a magyar piacon, és jelenleg nincs másik, 

ami ugyanezt tudná:

először megtisztítja a belet, aztán építi fel a bélflórát.  A kereslet hatalmas, és a készlet korlátozott. 

Ha te is ki akarod próbálni – ne halogass, mert lehet, hogy holnapra már nem lesz.

Megnézem a készletet

A Humac ajánlata

Vagy 90 napon belül látod a változást a kutyádon – csökken a vakarózás, kevesebb mancsnyalogatás, kevesebb szőrfolt – vagy visszakapod a teljes vásárlási árat.

Nyomonkövethető, akár 1-2 munkanapos szállítás

90 napos "válogatós kutya"
garancia

Folyamatosan
adható

Végre egy esély, hogy visszakapd a régi kutyádat – és végleg magad mögött hagyd ezt a  hosszú küzdelmet. 

Ha 90 napon belül nem látod a változást – egyszerűen írj nekik, és visszakapod a pénzed. 

 

Ez a HUMAC ígérete neked. 

 

Semmi vesztenivalód nincs.

 

Kattints az alábbi gombra, és ellenőrizd, hogy van-e még készleten.

👉 Ellenőrzöm a készletet