Tápmustra 1.

Tápmustra 1.

Hipoallergén tápok…

A kutyának, mint eredetileg vadászó állatnak, természetesen magas a fehérje igénye. Emellett szüksége van megfelelő minőségű és mennyiségű zsírra, hiszen ebből fedezi még az energiájának nagy részét a fehérje mellett. Valamint kevés szénhidrátra, rostra.

A jó kutyatáp egészen, vagy legalábbis nagyobb részt állati fehérjéből fedezi a kutya fehérje igényét.

Azaz, ha azt olvassuk a táp címkéjén, hogy legelső helyen gabonafélék és melléktermékek szerepelnek, máris láthatjuk, hogy nem egy szuper prémium tápról van szó, hanem egy fenttartó tápról. Hiszen akkor nagyrészt szénhidrátot, és állati helyett növényi fehérjékből áll a zsákon csillivilin feltüntetett nagy százalékú fehérje.

 

A minőségi hipoallergén kutyatápoknál az a legfontosabb, hogy egyfajta állati és lehetőleg egyfajta szénhidrát forrás legyen. Tehát a legelső helyen szerepeljen a pl. bárányhús, vagy bárányliszt, szárított bárányhús stb. Sok esetben első helyen szerepel a friss hús, második helyen a szárított.

Ha úgy szerepel csupán, hogy hús és állati eredetű melléktermékek, akkor tegyük félre azt a tápot, mert allergiás kutyusunk számára nem lesz megfelelő. Hiszen az egyéb állati melléktermékek, amelyek a jelenlegi jogszabályok vonatkozásában magukba foglalják az emésztőtraktus tartalmát (!) is, a bőröket, az irhát, gyapjút, szőrt, tollakat, tojáshéjat valamint a többi „alkatrészt”. Nem túl gusztusos ugye?

Figyeljünk oda az elnevezésre is! Hiszen az olcsóbb tápokra már akkor is ráírhatják, hogy marhás, ha az több mint 4 % marhát tartalmaz. (a többi % persze csirke általában).

Ezért mondjuk mindig, hogy címke olvasás, címke olvasás!

Ugyanez igaz a szénhidrát források megjelölésére. Egy minőségi hipoallergén tápon, ha nem is százalék pontossággal írják ki, hogy az adott tápban mennyi a burgonya, vagy rizs mennyisége, de azért a pontos elnevezést el kell várni. Hiszen az, hogy gabonafélék, sok mindent takarhat. És ha ki szeretnénk zárni bizonyos allergiaforrásokat, akkor ez nem fog sikerülni.

Sok esetben, a szuperprémium tápokban a hús, szénhidrát, zsírforrás mellett egyéb kiegészítők is szerepelnek. Gondolunk itt a zöldségekre, gyümölcsökre, gyógynövényekre stb. Ezek egyrészt ízletessé teszik az eledelt szeretett négylábúnk számára, másrészt pl. antioxidánsok, vitaminok alapanyagai. A túl sok gyógynövény sem jó, hisz keresztreakciók is felléphetnek. Allergia ezekre az alkotórészekre ritkán, de előfordulhat.

Nem mindig az a legjobb kutyatáp, amelynek a reklámját olvassuk vagy látjuk folyamatosan. Sokszor ezek a tápoknak „nagyobb a füstje, mint a lángja”, ahogy mondani szokás.

Az állatorvosi gyógytápok egy része hidrolizált formában tartalmazza a kutyák számára szükséges fehérjét. A hidrolizálás azt jelenti, hogy a hosszú fehérjeláncolatot feldarabolják, és ez által már nem okoz a kiskedvenc számára allergiás tüneteket. Nagyon felkapott lett bizonyos tápcsaládnál a hidrolizált tollfehérje használata. Igazából az ötlet maga nem rossz. De ha egy olyan egyszerű módon elkerülhető a csirke allergia, hogy egy másik fajta állati fehérjét adunk négylábúnknak, miért adnánk a csirke tollát neki hidrolizált formában? Ráadásul cseppet sem pénztárca barát módon.

Persze sokan esküsznek rá, de mi inkább annak a hívei vagyunk, hogy válasszunk egy olyan tápot, amely mind a gazdi anyagi keretébe belefér, mind a kutyának is megfelelő. Sok esetben az is elég, hogy egy olyan fehérje forrást választunk, amellyel kiskutyánk még nem találkozott azelőtt, pl. strucchús, lóhús.

Összegezve: Alaposan olvassuk el mindig a címkét, ha étel allergiás kedvencünk számára válogatunk tápot. A jó kutyatáp az apróbetűs részletekben rejlik!

A mi ajánlatunk

 

Perro soft light kecske: kifejezetten hízékony kutyáknak javasolt.

Perro ló és burgonya: idősebb kutyák számára. 

A Perro Pur konzervjei és párizsijai is monoproteinesek, kiváló minőségűek.

Happy Dog Africa: az extrémebb ízek kedvelőinek bevált tápja, amely strucchúst és burgonyát tartalmaz.  A mindenféle fehérjére allergiásoknál érdemes kipróbálni, mivel strucc hússal nem valószínű, hogy találkozott a kutyus eddigi élete folyamán.

N&D tápcsalád: szintén nagy közkedveltségnek örvend kutyás berkekben. Ezek közül is mi talán a GRAINFREE azaz gabonamentes családját emelnénk ki. Allergiás kutyáknak a márkától szerintünk a legjobb a monofehérjés N&D quinoa vadhússal. A legnépszerűbb pedig a bárányos-áfonyás sütőtökkel. A táp tojást és heringet is tartalmaz, ezért monoprotein táplálásra nem ajánljuk!

N&d qinola skin coat fürj : beltartalmi értékei alapján a legtöbb kutyának megfelelő.

N&d qinola skin coat szarvas: beltartalmi értékei alapján a legtöbb kutyának megfelelő.

Visán Optimanova nyúl és burgonya: aktív, sport és munka kutyák számára javasolt a beltartalmi értékei alapján. 

Folytatjuk a tápokat és jönnek majd az állatorvosi tápok is.

Hozzászólásban, emailben jelezzétek nekünk, ti mivel etettek és milyen tápok mellett értetek el tuti eredményt a Humaccal. Segítsük együtt a Humacot és a még szenvedő négylábú családtagjainkat.

Ezeket is érdekesnek találhatod

Prevenciós készítmények és a Humac por
Prevenciós készítmények és a Humac por
Itt a nyár, a jó idővel beköszöntött a szúnyog szezon, vele együtt pedig a szívféreg elleni védekezés a gazdik részér...
Olvass tovább...
Konyhakész menük
Konyhakész menük
Napjainkban egyre népszerűbbek a konyhakész menük a kedvenceinknek. Lehet ez nyers, vagy főtt eledel. Jó hír, hogy a ...
Olvass tovább...
A táplálékallergia megjelenési formái
A táplálékallergia megjelenési formái
A természet sokszínűségét bizonyítja, hogy ahány kutya annyi féle tünetet okozhat a táplálékallergia, vagy a táplálék...
Olvass tovább...